Sugar / Balım Müzikali Sahnede

balim-muzikali‘BAZILARI SICAK SEVER’DEN UYARLANAN ‘BALIM’ MÜZİKALİ MASLAK TİM’DE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

 

Yıldız oyuncuların yer aldığı ‘Balım’ müzikalinin galasına ünlü isimler akın etti. İlker Aksum’un annesinin kırık ayağına rağmen geceye katılması dikkat çekti.

Sinema tarihinin en ünlü klasiklerinden ‘Bazıları Sıcak Sever’den (Some Like It Hot) uyarlanan ‘Balım’ (Sugar) müzikali Maslak TİM’de görücüye çıktı. İlker Aksum, Özge Borak, Ozan Çobanoğlu, Zeki Alasya, Şebnem Sönmez, Hüseyin Soysalan ve Murat İpek gibi oyuncuların yer aldığı müzikal beş parasız iki işsiz müzisyen olan saksofoncu Hayri (İlker Aksum) ve kontrbasçı Zeki’nin (Ozan Çobanoğlu) hikâyesini anlatıyor.

DUYGULANDIRAN JEST

Özge Borak, “Bu müzikalde öncelikle ilk defa babamla aynı sahnede olmanın verdiği heyecan ve gururu yaşadım, benim üstlendiğim rolü filmde Marilyn Monroe’nun oynaması da beni ayrıca heyecanlandırdı” dedi.

Gökçe Bahadır, Birce Akalay-Sarp Levendoğlu, Oya Başar, Cihan Ünal, Zafer Ergin ve Sumru Yavrucuk gibi isimlerin izlediği gala gecesine projenin yapımcısı Türker İnanoğlu da katıldı. İlker Aksum’un annesi Nurten Aksum ayağı kırık olmasına rağmen gösteriyi izlemeye geldi. Aksum, “Oğlumu bugün çok izlemek istiyordum, ayağım kırıldı ama onu yalnız bırakamadım” dedi.

Sugar/Balım Müzikali Nedir?

Bir Hollywood ve Broadway efsanesi İstanbul’da yeniden canlanıyor. “Bazıları Sıcak Sever (Some Like It Hot)” ismiyle sinemaya uyarlanan “Sugar/Balım Müzikali” muhteşem bir kadroyla şimdi Türkiye’de…

İlker Aksum, Özge Borak, Ozan Çobanoğlu, Zeki Alasya, Şebnem Sönmez, Hüseyin Soysalan, Murat İpek, Balım’da bir araya geliyor. İlk gösterimi 27 Şubat’ta TİM Show Center’da gerçekleşecek bu muhteşem müzikali kaçırmayın…

Broadway’den Hollywood’a “Bazıları Sıcak Sever” ismiyle transfer olan efsane müzikal “Sugar/Balım”, Türk izleyicisiyle buluşuyor. Marilyn Monroe, Jack Lemmon, Tony Curtis gibi 20. yüzyıla damgasını vurmuş muhteşem kadrosuyla hafızalardan silinmeyen ve Amerikan Enstitüsü tarafından yüzyılın en iyi Amerikan komedisi unvanını alan “Bazıları Sıcak Sever (Some Like It Hot)”, şimdi de Türk sinema ve tiyatrosunun en güçlü isimleriyle yeniden yorumlanıyor.

Sugar/Balım

Olaylar, beş parasız iki işsiz müzisyen olan saksafoncu Hayri (İlker Aksum) ve kontrbasçı Zeki (Ozan Çobanoğlu) etrafında döner. Hiç görmemeleri gereken bir olaya şahit olunca, iki kafadarın başı mafyayla derde girer. Mafyadan kaçmanın çözümünü, Fiko’nun (Murat İpek) menajerliğini yaptığı Tatlı Şükü’nün (Şebnem Sönmez) “Turkish Delights” isimli orkestrasıyla İstanbul’dan İzmir’e kaçmakta bulan ikiliyi müzik, dans ve aşkla bezenmiş bir serüven bekler.

İki delikanlı hayatta kalmak için çabalarken, tamamı güzel kadınlardan oluşan bir orkestranın içine düşerler; orada karşılarına tatlı ve çekici bir kadın olan assolist Balım (Özge Borak) çıkar. Hikayenin bundan sonrası tatlı assolist Balım, Laz mafya babası (Hüseyin Soysalan), zengin iş adamı (Zeki Alasya) ve iki müzisyen Zeki ile Hayri etrafında dönen olaylardan oluşur.

Başrollerini Özge Borak, İlker Aksum, Ozan Çobanoğlu ve Zeki Alasya’nın paylaştığı bu görkemli müzikalin diğer rollerinde Şebnem Sönmez, Hüseyin Soysalan ve Murat İpek yer alırken, 15 kişilik kadınlar orkestrası ile 19 kişilik dans ve vokal grubu onlara sahnede eşlik ediyor.

Yazan: Peter Stone
Senaryo: Billy Wilder, I.A.L. Diamond
Müzik: Jule Styne
Şarkı Sözleri: Bob Merrill
Çeviren: Selen Korad Birkiye
Uyarlayan: Cem Uslu
Türkçe Şarkı Sözleri: Barış Arman, Yücel Erten
Yöneten: Yücel Erten
Müzik Direktörü: Murat Kodallı
Koreografi: Selçuk Borak
Dekor Tasarım: Efter Tunç
Kostüm Tasarım: Ayşegül Alev
Işık Tasarım: Yakup Çartık