Sezen Aksu Konseri Bostancı Gösteri Merkezinde

sezen-aksuSezen Aksu, üç gün üst üste, Bostancı Gösteri Merkezi’nde!

Sanatçı, 22-23-24 Mayıs tarihlerinde vereceği konserlerde sevilen şarkılarını hayranlarıyla seslendirecek.

Tarih: 7 Mart 2015, Cumartesi

Saat: 21:00 – 23:00

Bilet almak için tıklayınız

Türkiye’nin en güçlü seslerinden biri olmasının yanında hayattaki duruşu, sanatını her şeyin önünde tutması, skandallardan uzak ilk günden beri müziğiyle gündemden hiç düşmemesi Sezen Aksu’yu müzikseverlerin kalbinde apayrı bir yere koyuyor.

1954 yılında Denizli’de dünyaya gelen Sezen Aksu eğitimini 3 yaşında taşındığı İzmir’de tamamladı. Sezen Aksu müzik hayatına kır beşlikler ile başladı. İlk çıkardığı kır beşlik Haydi Şansım yalnızca elli adet sattı. Fakat asla vazgeçmeyen bir karaktere sahip olan sanatçı kırk beşliklerine devam etti. 1976 yılında yayınladığı Allahaısmarladık/Kaç Yıl Geçti Aradan, Kaybolan Yıllar/Neye Yarar kırk beşliklerini yayınlayarak adından söz ettirmeye başladı. Sanatçı ilk albümü olan Serçe’yi 1978 yılında yayınladı. Sezen Aksu ilk sinema tecrübesini 1979 yılında ”Minik Serçe” filmi ile yaşadı ve bu filmden sonra Minik Serçe olarak anılmaya başladı.

”Sen Ağlama”, ”Firuze”, ”Gülümse”, ”Adı Bende Saklı”, ”Şarkı Söylemek Lazım”, Deniz Yıldızı”, ”Öptüm” Sezen Aksu’nun neredeyse 40 yılı bulan sanat hayatı boyunca çıkardığı yirmi beş albümden yalnızca birkaç tanesi. Sezen Aksu konserleri sırasında büyüleyici sesinin yanında sahne şovları ve dinleyicilerle yaptığı neşeli diyaloglar ile de hayranlarının unutulmaz anlar yaşamasını sağlıyor. Pek çok kez ”Yılın Kadın Sanatçısı” seçilen Sezen Aksu sanat hayatı boyunca sayısız ödüle layık görüldü. Toplamda 20 milyondan fazla albüm satışı olan Sezen Aksu bu anlamda da Türkiye’nin en başarılı sanatçılarından. Yalnızca kendi seslendirdiği şarkılarla değil aynı zamanda sözünü yazdığı şarkılarla da büyük beğeni toplayan Sezen Aksu 500’den fazla eserin sahibi.